Kredyt na Bank

Kredyt w banku - porady, informacje

Czy warto wziąć kredyt gotówkowy w swoim banku?

Wielu z nas potrzebuje w pewnym momencie swojego życia dodatkowej gotówki. Zrobienie remontu, kupno samochodu czy też wymarzona podróż, to plany, które niejednokrotnie wymagają wzięcia kredytu. Jak najkorzystniej wziąć kredyt gotówkowy? Wiele źródeł wskazuje, że warto to zrobić w banku, z którego usług już korzystano. Poniżej przedstawiamy dlaczego.

Czy łatwo jest dostać kredyt gotówkowy?

Wśród różnych form pożyczek, kredyt gotówkowy jest jednym z najłatwiejszych do uzyskania. Jednocześnie, jest on droższy niż na przykład kredyt hipoteczny, wciąż jednak tańszy niż pożyczka. Dlatego też przed jego wyborem warto przejrzeć wszystkie dostępne opcje i przeliczyć właściwe koszty kredytu. Kredyt gotówkowy z bankier.pl to rozwiązanie dla osób, które szukają najkorzystniejszych opcji. Dzięki rankingom sprawdzisz, jakie konkretnie prowizje, oprocentowanie i koszty dodatkowe musisz wliczyć do kredytu.

Aby wnioskować o kredyt gotówkowy, będziesz potrzebował kilku dokumentów, jednak sama decyzja odnośnie przyznania kredytu jest dużo szybsza, niż w przypadku innych kredytów.

Kredyt gotówkowy w swoim banku — zalety

Łatwość decyzji i względna szybkość procedur kredytowych wynika również z posiadania konta w tym samym banku, w którym wnioskujesz o kredyt. W takim przypadku dużo łatwiej będzie bankowi zweryfikować Twoją historię kredytową i oszacować wiarygodność. Jeśli na Twój rachunek wpływa co miesiąc wypłata z pracy, być może nie będzie potrzebne zaświadczenie o zarobkach. Jako stały klient banku możesz dodatkowo liczyć na dużo korzystniejsze warunki (na przykład darmowe ubezpieczenie, czy też lepsze rozłożenie rat), a także dostosowanie oferty kredytu do Twoich możliwości. Wzięcie kredytu we własnym banku to także dużo szybsza decyzja i w efekcie realizacja wniosku.

Jak wziąć kredyt gotówkowy w swoim banku?

Jeśli bierzesz kredyt gotówkowy w swoim banku, masz dwie możliwości wnioskowania o pożyczkę. Możesz to zrobić online oraz w placówce banku. Plusem wnioskowania o kredyt w swoim banku jest to, że jeśli bierzesz kredyt gotówkowy online, możesz to zrobić bez zbędnych formalności. Ponieważ bank ma dostęp do Twojej historii rachunku, widzie ile wydajesz oraz jakie są Twoje wpływy na konto, więc w przypadku wnioskowania online często nie będziesz musiał dostarczać skanu zaświadczenia o dochodach z pracy. Wniosek weryfikowany jest nawet w kilka minut i po akceptacji umowy i pozytywnej decyzji banku, pieniądze są na Twoim koncie.
Inną drogą jest wnioskowanie o kredyt w placówce banku. To rozwiązanie ma taki plus, że możesz wszystkie swoje wątpliwości rozwiązać podczas rozmowy z konsultantem, dodatkowo nie musisz czekać na kuriera, który prześle umowę, a po podpisaniu dokumentów w placówce wiesz już, kiedy pieniądze będą na Twoim koncie.

Kredyt gotówkowy — koszty

Kredyt gotówkowy to różnego rodzaju koszty. Część z nich możemy wychwycić od razu, część „ukryta” jest w dodatkowych produktach, jak ubezpieczenie, czy też prowizja. Podstawową kwestią jest oprocentowanie zmienne lub stałe, które przekłada się na ogólną kwotę odsetek. Oprocentowanie zmienne określa stawka WIBOR, zależna między innymi od wysokości stóp procentowych, oraz marża samego banku. Ta część składowa kredytu jest jednak określona odgórnie i banki nie mogą przekraczać narzuconego przez Narodowy Bank Polski progu.

Oprócz oprocentowania, na koszt kredytu gotówkowego składa się także prowizja banku, która to zależy od wartości samego kredytu. Zazwyczaj im wyższa kwota kredytu, tym prowizja jest niższa.

Nieobowiązkowo bank może dołożyć do opłat również ubezpieczenie (często banki wymagają jednak zakupu tego produktu, zwłaszcza jeśli nasze przychody są niskie), oraz dodatkowe opłaty, takie jak na przykład opłata za rozpatrzenie wniosku.

Wzięcie kredytu w swoim banku może jednak znacząco część tych kosztów obniżyć – jeśli jesteś wieloletnim klientem, bank może zejść na przykład z marży, lub zaproponować darmowe ubezpieczenie kredytu.

2 Comments

  1. OptymistycznyPesymista

    28/10/2021 at 13:35

    Ja ostatnio wziąłem kredyt w swoim banku i nie narzekam. Jestem nawet zadowolony.

  2. dorian dorsz

    14/12/2021 at 14:44

    W swoim banku? Brzmi jakby ktoś miał bank na własność i miał w nim zaciągac kredyty… hehehe 🤣🤣🤣

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *