Kredyt na Bank

Kredyt w banku - porady, informacje

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny często nazywany jest kredytem dla zadłużonych. Co to oznacza i kto go może dostać? Kiedy opłaca się połączyć swoje zobowiązania w jedno i gdzie znajdziesz najkorzystniejsze warunki? Przedstawiamy.

Dla kogo kredyt konsolidacyjny?

Kredyty konsolidacyjne to popularny temat w internecie, m.in. na blogu www.konsolidujkredyt.pl, gdzie znajdziesz więcej szczegółowych informacji. Jeśli po naszym artykule uznasz, że jest to rozwiązanie dla ciebie, warto tam zajrzeć i doczytać na ten temat.

A kiedy jest najwyższy czas, aby zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym? Gdy masz kilka różnych zobowiązań, np. kredyt gotówkowy, limit na karcie kredytowej czy debet na koncie i powoli zaczynają obciążać twój domowy budżet, a ty nie dajesz sobie rady z ich spłacaniem. Dzięki konsolidacji połączysz wszystkie te zobowiązania w jedno, płacąc wspólną ratę. Co jednak powinno być dla ciebie najważniejsze, wysokość tej raty będziesz niższa, niż suma dotychczasowego, miesięcznego zadłużenia.

I tutaj od razu przechodzimy do jednego „ale”. Aby bank mógł dopasować warunki kredytu do twoich możliwości, najczęściej wydłuża okres spłaty. Wiąże się to jednocześnie z wyższą ilością odsetek, a co za tym idzie, wyższym kosztem zobowiązania. W konsekwencji – będziesz po prostu płacić więcej.

Czy to się opłaca? Pod względem czysto finansowym niekoniecznie. Jednak nie bez powodu produkt ten nazywany jest kredytem dla zadłużonych. Pomaga wyjść z trudnej sytuacji i nie popaść w jeszcze większe problemy.

Porównywarki i kalkulatory kredytowe

Nie napiszemy ci, gdzie udać się po kredyt konsolidacyjny, ponieważ czytając ten artykuł za tydzień lub za dwa może okazać się, że informacje te będą już nieaktualne. Zachęcamy natomiast do skorzystania z porównywarek i kalkulatorów kredytowych, które zbierają dane z różnych banków i przedstawiają je w jednym miejscu. Dzięki temu szybko porównasz prowizję, oprocentowanie, a co najważniejsze RRSO, czyli rzeczywisty koszt zobowiązania.

Przy czym warunki umowy mogą być dopasowywane do twojej konkretnej sytuacji. Oznacza to, że możesz je negocjować, lub wręcz przeciwnie, bank, zabezpieczając swoje interesy, podwyższy koszty ze względu na wysokie ryzyko związane z pożyczaniem ci środków.

A gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny? Nie w banku, lecz w parabanku (choć tam będziesz mieć raczej do czynienia z pożyczką konsolidacyjną). Jednak my radzimy uważać na to rozwiązanie, gdyż zwykle jest ono najdroższe.

Jak skonsolidować kredyty?

Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny, musisz złożyć wniosek. Formalności są podobne, co w przypadku pożyczki, aczkolwiek niektóre banki dodatkowo wymagają dokumentów związanych z zobowiązaniami, które chcesz połączyć. Będziesz musiał przedstawić umowy, harmonogramy spłat, a także zaświadczenia o pozostałej do spłacenia sumie.

W praktyce jednak coraz więcej banków od tego odchodzi, dzięki czemu uzyskanie wstępnej decyzji może nastąpić jeszcze tego samego dnia. Czasami jest też możliwość uzyskania dodatkowych środków na dowolny cel.

1 Comment

  1. Myślę, że jak się ma wątpliwości, to najlepiej skonsultować się z doradcą kredytowym. On pomoże odpowiedzieć na takie pytanie. Wie, gdzie w ogóle „uderzać”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *