Kredyt na Bank

Kredyt w banku - porady, informacje

Jak wziąć kredyt hipoteczny?

Czy o kredyt hipoteczny można starać się bez wychodzenia z domu? I jakie dokumenty będą ci do tego potrzebne? Podpowiadamy, jak szybko i bezproblemowo wziąć kredyt hipoteczny w dowolnym banku.

Jakie dokumenty do kredytu hipotecznego?

Kredyt hipoteczny to wiele formalności, o których możesz przeczytać w internecie, przykładowo na hipotekakredyt.pl, aby go otrzymać, musisz nie tylko spełnić pewne kryteria, ale również dostarczyć do banku odpowiednie dokumenty. Jednak mogą się one różnić w zależności od celu kredytowania. Innych dokumentów będziesz potrzebował, gdy zamierzasz kupić nowe mieszkanie na rynku pierwotnym, innych, gdy potrzebujesz kredytu na budowę domu. Są jeszcze dokumenty ogólne, które musi przedstawić każdy kredytobiorca, należą do nich wniosek o kredyt hipoteczny, najważniejsze dane wnioskodawców oraz dokument ze zdjęciem, który potwierdzi twoją tożsamość.

Dokumenty potrzebne do kredytu hipotecznego można również podzielić na te dotyczące nieruchomości, np. umowa deweloperska, numer księgi wieczystej czy kosztorys (w przypadku budowy), a także dokumenty do weryfikacji zdolności kredytowej. Te drugie również zależą od twojej indywidualnej sytuacji, w tym od źródła dochodu.

Musisz również pamiętać, że do podjęcia decyzji kredytowej przez bank potrzebna będzie wycena nieruchomości, a z tym zazwyczaj wiążą się kolejne formalności…

Kredyt hipoteczny online

Jak widać, wnioskowanie o kredyt hipoteczny może być bardzo czasochłonne i męczące… Dlatego warto wiedzieć, że banki coraz częściej wprowadzają do swojej oferty nowe rozwiązania technologiczne, które umożliwiają wnioskowanie o kredyt przez internet. Kredyt hipoteczny bez wychodzenia z domu to oferta, dzięki której pojawisz się w banku tylko raz – żeby podpisać umowę; resztę formalności załatwisz zdalnie. A jak to wygląda w praktyce?

Dom na kredyt

Najpierw musisz okazać swoje zainteresowanie kredytem hipotecznym w danym danku oraz pozostawić swój numer telefonu (zrobisz to za pośrednictwem strony lub aplikacji mobilnej), gdy to zrobisz, zadzwoni do ciebie specjalista, który przedstawi ofertę oraz wstępnie oszacuje twoją zdolność kredytową. Następnie będziesz musiał wybrać konkretny wariant kredytu hipotecznego i wysłać wniosek kredytowy z załącznikami przez system bankowości internetowej. Przez cały ten czas będziesz miał zapewnioną pomoc specjalisty, który będzie cię wspierał przy wypełnianiu wniosku czy kompletowaniu dokumentów. Gdy wyślesz wniosek, pozostaje ci już tylko czekać na decyzję kredytową.

A w jakich bankach można wnioskować o kredyt hipoteczny online? M.in. w ING Banku Śląskim i mBanku.

Jak wybrać kredyt hipoteczny?

Wnioskowanie o kredyt przez internet jest niezwykle proste, musisz jednak pamiętać, aby wcześniej zapoznać się z ofertami różnych banków. Dzięki temu uda ci się wybrać najkorzystniejszą ofertę. A jak porównywać kredyty hipoteczne i gdzie szukać informacji o najkorzystniejszych ofertach banków? Najlepiej sprawdzić popularne blogi finansowe, gdzie na bieżąco analizowane są różne oferty banków, a także aktualne rankingi kredytów hipotecznych. Pomocny może okazać się również kalkulator kredytowy, który znajdziesz w większości dobrych serwisów finansowych.

3 Comments

  1. Jak wziąć kredyt hipoteczny? Z doradcą! Innego wyjścia nie widzę. Kwestie kredytowe są tak bardzo skomplikowane, że nie będąc finansistą trudno to wszystko objąć rozumiem

  2. Początkowo to wszystko wydaje się bardzo skomplikowane, ale mając do pomocy doradcę finansowego, każdy da radę. Oczywiście warto zdobyć jak najwięcej wiadomości, ale nawet zupełny laik jest w stanie wziąć taki kredyt.

  3. Teraz to raczej nie brać… trzeba być ślepym na to co się dzieje, żeby brać kredyt hipoteczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *