Kredyt na Bank

Kredyt w banku - porady, informacje

Tag: hipoteka

Pożyczka hipoteczna na kupno domu? Czy można?

Wbrew pozorom są to dwa zupełnie odmienne produkty, które łączy jedynie zabezpieczenie, jakim jest hipoteka. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku kredytu hipotecznego nieruchomość objęta hipoteką może stanowić też cel kredytowania….W ten sposób możesz kupić dom za pieniądze z pożyczki hipotecznej, ustanawiając hipotekę na nieruchomości bliskich. Trzeba również pamiętać, że oprocentowanie pożyczki hipotecznej zwykle jest wyższe niż oprocentowanie kredytu hipotecznego.

Jak kupić mieszkanie bez wkładu własnego?

W tym przypadku konieczny jest nie tylko stosowny wpis do hipoteki. Dana osoba staje się współkredytobiorcą. Kolejnym sposobem jest zaciągnięcie pożyczki od dewelopera na wkład własny….Kredyt hipoteczny posiada zabezpieczenie w postaci hipoteki, czyli ograniczonego prawa rzeczowego na nieruchomości. Wymagany jest też wkład własny, który stanowi 20% wartości kredytu. Zobowiązanie jest przyznawane na wiele lat.

5 rad dla osób wnioskujących o kredyt hipoteczny

Jest możliwość uzyskania kredytu hipotecznego bez wkładu własnego, ale będzie się to wiązać z wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia czy z obciążeniem hipoteką innej nieruchomości.

Kredyt hipoteczny na zakup działki i budowę domu

Jeśli nie ma się innej nieruchomości, zawsze można działkę sfinansować zwykłym kredytem gotówkowym – będzie on jednak znacznie droższy od tego zabezpieczonego hipoteką.