Kredyt na Bank

Kredyt w banku - porady, informacje

Tag: karta kredytowa

Co to jest RRSO kredytu?

RRSO nie uwzględnia kosztów, których nie można oszacować jak np. kosztu utrzymania konta bankowego, czy karty kredytowej.

Kredyt konsolidacyjny – co to? Dla kogo konsolidacja kredytów?

Skonsolidować można różne produkty finansowe, zarówno kredyty i pożyczki, jak i limity na kartach kredytowych czy debet. Co istotne, rata kredyt konsolidacyjnego jest zwykle niższa, niż suma wcześniejszych miesięcznych zobowiązań.

Marża banku – co to jest? Jak wpływa na oprocentowanie kredytu?

Obniżenie marży może nastąpić również przez skorzystanie z dodatkowych produktów bankowych, np. przez otworzenie konta osobistego czy zdecydowanie się na kartę kredytową. Musi to jednak być zapisane w umowie.

Oprocentowanie, prowizja, marża – co składa się na koszt kredytu?

Ale może mieć również miejsce wtedy, gdy posiadasz kartę kredytową lub rachunek osobisty z limitem debetowym. Ubezpieczenie kredytu Banki często oferuję ubezpieczenie kredytu, które jest jego dodatkowym kosztem.

Co to jest marża kredytu? Inne opłaty jak prowizja czy opłata za uruchomienie kredytu?

Czasami banki, w ramach promocji i w zamian za obniżenie prowizji lub marży, oferują klientom dodatkowe produkty bankowe, jak założenie konta osobistego czy karty kredytowej.

Jak wpłynąć na swoją zdolność kredytową?

Dobrze też zrezygnować z kart kredytowych czy rachunków z limitami. Im mniej kosztów, tym lepiej. Znaczenie dla banku ma rodzaj umowy, na podstawie której się pracuje. Idealną sytuacją jest umowa o pracę na czas nieokreślony.

Czy da się poprawić zdolność kredytową?

Dotyczy to też, a właściwie przede wszystkim, kart kredytowych i kredytów odnawialnych. Nawet jeśli z nich nie korzystasz, to pula dostępnego limitu w całości wliczana jest w Twoje aktualne zadłużenie.