Kredyt na Bank

Kredyt w banku - porady, informacje

Tag: rat

Kredyt hipoteczny – jak wybrać najlepszy?

W początkowym okresie spłaty kredytu raty malejące są wyższe niż raty równe, z upływem czasu jednak stają się niższe. Wybór rat powinien być podyktowany wygodą spłaty….Jakie raty? Kredyt hipoteczny możesz spłacać w ratach równych lub malejących. Raty równe mają taką samą wielkość przez cały okres kredytowania, zmienia się jednak ich skład – początkowo większą część raty stanowią odsetki, a mniejszą kapitał.

Czy da się poprawić zdolność kredytową?

Równe raty Dla kredytobiorców kuszącym rozwiązaniem jest wybór rat malejących, ponieważ dzięki temu całkowite koszty zadłużenia są niższe….Jednak zdolność kredytowa obliczana jest na podstawie wysokości pierwszej raty, a ta w przypadku rat malejących jest najwyższa. Jeśli chcesz więc poprawić swoje szanse, wybierz raty równe, które w całym okresie spłaty zobowiązania wynoszą tyle samo.

Kredyt konsolidacyjny – co to? Dla kogo konsolidacja kredytów?

Wszystkie wcześniej zaciągnięty kredyty, pożyczki zostają „połączone” w jedno, ze wspólną ratą. Przy czym co istotne, klient nie dostaje środków „do ręki” – to bank „spłaca” wszystkie długi, a Ty regulujesz raty tylko w jednym miejscu….Co istotne, rata kredyt konsolidacyjnego jest zwykle niższa, niż suma wcześniejszych miesięcznych zobowiązań. Jest to możliwe dzięki obniżeniu oprocentowania, a także wydłużeniu okresu spłaty. I tu się pojawia pewien haczyk.

Masz dług za niespłacone kredyty, pożyczki? Czego możesz się spodziewać?

Wśród nich wymienia się wakacje kredytowe, zamianę starego kredytu na nowy, ale na innych warunkach, wydłużenie okresu kredytowania, przez co zmniejszy się rata….Kontakt z bankiem Jeśli wiesz, że nie będziesz w stanie spłacić kolejnej raty kredytu, skontaktuj się z bankiem, zanim on zrobi to za ciebie. Być może da się skorzystać z rozwiązania, które zapobiegnie wpadnięciu w długi.

Oprocentowanie, prowizja, marża – co składa się na koszt kredytu?

W drugiej sytuacji miesięczna rata będzie wyższa, ponieważ prowizja doliczana jest do kwoty kredytu i na tej podstawie ustalana jest rata kapitałowo-odsetkowa…..Ponadto możliwe jest doliczenie prowizji do rat kapitałowo-odsetkowych. Jakie będzie mieć konsekwencje każde z tych rozwiązań?

Co to jest RRSO kredytu?

Istotną rolę odgrywa sposób naliczania odsetek, wiele zależy od tego czy mamy do czynienia z ratą stałą, czy malejącą. Ważny jest też okres kredytowania….Przed podjęciem decyzji o wyborze produktu bankowego warto porównać kredyty przyznawane na taki sam okres, z takim samym rodzajem rat. Podczas samodzielnej analizy trzeba uwzględnić czy bank wlicza do RRSO prowizję oraz ubezpieczenie.

Co to jest marża kredytu? Inne opłaty jak prowizja czy opłata za uruchomienie kredytu?

Kwota ubezpieczenia najczęściej doliczana jest do kredytu, przez co podwyższają się wysokość comiesięcznych rat oraz całkowity koszt kredytu. Czym są produkty corss-sell?…Jej wysokość rzecz jasna ustalona jest przy umowie, może być także dołączona do samego kredytu i być częścią jego spłaty, co oczywiście podwyższa nieco kwotę comiesięcznej raty. Czy ubezpieczenie kredytu jest obowiązkowe?

Jak wpłynąć na swoją zdolność kredytową?

Wyższy wkład to pozytywny sygnał dla banku, ale też niższe raty zobowiązania….Niższa rata jednego kredytu będzie lepsza niż kilka pochodzących z różnych zobowiązań. Dobrze też zrezygnować z kart kredytowych czy rachunków z limitami. Im mniej kosztów, tym lepiej. Znaczenie dla banku ma rodzaj umowy, na podstawie której się pracuje.