Kredyt na Bank

Kredyt w banku - porady, informacje

Ile kosztują alerty BIK i czy warto je mieć?

W dzisiejszych czasach, wzięcie kredytu czy pożyczki nie jest niczym trudnym. Czasem, gdy zgubimy dowód osobisty, możemy zastanawiać się, czy przypadkiem nie padliśmy ofiarą oszustwa. Jeśli obawiasz się, czy ktoś nie wziął na Ciebie pożyczki, warto zainstalować alert BIK.

Czym są alerty BIK?

BIK to inaczej Biuro Informacji Kredytowej, czyli miejsce, w którym banki i inne instytucje finansowe mogą sprawdzić informacje o wszystkich zobowiązaniach, zaciągniętych przez potencjalnych klientów. W BIK znajdują się dane o niespłaconych długach i opóźnieniach w ich regulacji. Jeśli chcemy wziąć kredyt, warto wcześniej zajrzeć do bazy, ponieważ tylko w taki sposób będziemy wiedzieć, czy uda nam się pomyślnie złożyć wniosek. O tym, jak sprawdzić BIK doczytasz na gotowka-kredyt.pl, gdzie podpowiedziano, jak zrobić to bez ponoszenia kosztów. BIK jest weryfikowany przez każdy bank, udzielający kredytu oraz przez większość firm pożyczkowych.

Alerty BIK to natomiast powiadomienia, które możesz ściągnąć na swój telefon. Dzięki nim dowiesz się, czy ktoś akurat nie sprawdza Twojego BIKU-u. Takie alerty spełniają także funkcję kontrolną, dzięki nim dowiesz się na przykład, czy spłaciłeś już kredyt, lub czy bank dostał Twój przelew.

Ile kosztuje alert BIK?

Na początku warto jeszcze raz zaznaczyć, że raport BIK i alert BIK to dwie inne rzeczy. Ten pierwszy oferuje nam na dostęp do informacji o spłaconych i niespłaconych pożyczkach i kredytach i pomoże przygotować się na decyzję banku, natomiast alert BIK to aplikacja, pozwalająca na wykrycie wszelkich działań niepożądanych i niespodziewanych w naszej bazie informacji kredytowej. Raport BIK można bezpłatnie sprawdzić raz na pół roku, natomiast alert jest usługą płatną, której cenę ustalono na 24 złote rocznie. Alert BIK można uruchomić przez stronę Biura Informacji Kredytowej.

Jakie są korzyści z alertów BIK?

W czasach postępującej cyfryzacji nigdy do końca nie wiadomo, czy nasze dane są bezpieczne. Pożyczki na dowód, czy też szybkie chwilówki online to idealna okazja dla nieuczciwych ludzi, którzy mogliby chcieć zaciągnąć na nasze konto jakieś zobowiązanie. Alert BIK umożliwi nam szybkie rozpoznanie ingerencji w historię kredytową, co pozwala na błyskawiczną reakcję i skontaktowanie się z placówką, która sprawdzała nasze dane. Jeśli sami nie staramy się obecnie o kredyt, a mamy informację o tym, że ktoś wchodził w nasz BIK, jest poważna obawa, że możemy stać się ofiarą oszustwa. Zabezpieczenie przed potencjalnym problemem finansowym i kradzieżą danych to podstawowy cel alertu BIK, ale takie rozwiązanie przydaje się także w codziennym życiu, gdy na przykład spłacamy kredyt. Dzięki powiadomieniom dowiemy się na przykład, ile rat kredytu musimy jeszcze uiścić, oraz kiedy zobowiązanie zostało uregulowane w całości.

3 Comments

  1. Czyli mogę rozumieć, że alert BIK jest za darmo? Skoro nie piszą Państwo o kosztach?

  2. Przecież jest napisane jak byk „alert jest usługą płatną, której cenę ustalono na 24 złote rocznie”, trzeba dokładnie czytać, a nie po łebkach.

  3. 24 złotych rocznie tylko po to by sprawdzić czy wiszę państwu hajs? No nie wiem…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *